strony internetowe konin

Certyfikat SSL na stronie – czy warto?

Każdy lepszej jakości serwis internetowy posiada w pasku adresu zieloną kłódkę. Stanowi to bardzo ważny element bezpieczeństwa strony jak i samych jej użytkowników. Korzystając z Internetu powinniśmy sprawdzać, czy dana strona jest zabezpieczona - dzięki temu nie musimy się martwić o wyciek naszych poufnych danych, mamy gwarancję bezpieczeństwa w trakcie przeglądania strony oraz podczas dokonywania zakupów online. Z wielu powodów warto zainstalować SSL na swojej stronie - jednym z nich jest wzrost wiarygodności w oczach użytkowników strony oraz wzrost pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Strony internetowe z certyfikatem SSL Konin – zobacz ofertę

strony internetowe konin

Każdy lepszej jakości serwis internetowy posiada w pasku adresu zieloną kłódkę. Stanowi to bardzo ważny element bezpieczeństwa strony jak i samych jej użytkowników. Korzystając z Internetu powinniśmy sprawdzać, czy dana strona jest zabezpieczona – dzięki temu nie musimy się martwić o wyciek naszych poufnych danych, mamy gwarancję bezpieczeństwa w trakcie przeglądania strony oraz podczas dokonywania zakupów online. Z wielu powodów warto zainstalować SSL na swojej stronie – jednym z nich jest wzrost wiarygodności w oczach użytkowników strony oraz wzrost pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania.

Zatem czym jest certyfikat SSL i do czego służy?

Certyfikat SSL jest to protokół internetowy, który szyfruje dane osobiste użytkowników wprowadzanych na stronie lub przesyłane pocztą elektroniczną. Takie rozwiązanie jest szczególnie potrzebne, gdy dokonuje się płatności online na stronach internetowych. Bezwzględnie ważne jest to także w przypadku banków internetowych i witryn, które gromadzą dane personalne. Dzięki certyfikatowi SSL dane, które wprowadzamy na początku są szyfrowane, a dopiero później przekazywane do miejsca docelowego. Dzięki temu nie ma możliwości kradzieży tych danych przez osoby/instytucje trzecie.

Jak certyfikat SSL wpływa na wizerunek strony internetowej?

W lipcu 2018 roku Google wydał aktualizację przeglądarki Chrome, która oznacza strony bez certyfikatu SSL jako “niezabezpieczone”. Jest to działanie zamierzone, dzięki temu Google chce wpłynąć na właścicieli witryn internetowych, aby zaczęli stosować szyfrowanie danych poprzez SSL. To działanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników w Internecie, którzy często padają ofiarami ataków phishingowych.

Ochrona przed phishingiem

Phishing to atak na użytkowników, którego celem jest wyłudzenie danych osobowych w podstępny sposób. Zazwyczaj oszuści próbują wymusić strachem ujawnienie swoich danych np. “Jeśli nie zalogujesz się na swoje konto bankowe z danego linka to konto zostanie nieodwracalnie zablokowane”. Przestraszony użytkownik klika w link, po otwarciu strona do złudzenia przypomina panel logowania do banku. W tym momencie użytkownik wpisuje swoje dane, aby się zalogować. One, zamiast do banku, trafiają do oszustów. W ten sposób oszuści uzyskują dostęp do konta ofiary i pieniądze wyparowują. Certyfikat SSL blokuje takie ataki w bardzo prosty sposób – oszust tworząc fałszywą witrynę internetową nigdy nie będzie w stanie otrzymać certyfikatu SSL. Dlatego jeśli strona posiada zieloną kłódkę, mamy pewność, że nasze dane nie zostaną wykradzione.

Certyfikat SSL na stronie internetowej wpływa pozytywnie na pozycję w wyszukiwarkach

SSL jest jednym z czynników rankingowych, wpływających na pozycję w wyszukiwarce Google. Jeszcze niedawno posiadanie certyfikatu było uznawane za dobrą praktykę, jednak teraz jest to absolutnie obowiązkowy element strony internetowej w szczególności dla banków, czy sklepów internetowych. Google od dłuższego czasu stara się premiować strony z certyfikatem, kosztem tych bez SSL. Wyższa pozycja w Google przekłada się na wzrost ruchu w witrynie, dlatego jest to element, którego nie warto pominąć podczas tworzenia strony internetowej.

Z powyższych powodów warto zainteresować się wdrożeniem certyfikatu na swoją stronę internetową. Posiadanie SSL-u to same korzyści. Wielu dostawców hostingowych w swoich pakietach oferują certyfikaty SSL, które warto wdrożyć na stronę internetową.

Zastanawiasz się nad stroną internetową z zabezpieczeniem SSL? Skontaktuj się z nami!

Strony internetowe z SSL Konin

Przyjmujemy zamówienia na strony www zarówno z Konina i okolic, jak i całej Polski – możliwość zdalnej realizacji zleceń.

Bezpłatna wycena

Prześlij do nas zapytanie ofertowe, a my na pewno odpowiemy!

Najnowsze
na blogu

Wyceń usługę

shopping icon 64px
Skontaktujemy się z Tobą w możliwie najkrótszym czasie

W zależności od preferowanego przez Ciebie kontaktu
odezwiemy się w celu omówienia szczegółów zlecenia.

Przygotujemy szczegółową wycenę projektu

Opierając się na wszystkich informacjach zawartych przez
Ciebie w formularzu.

Doradzimy

Najbardziej korzystny plan działania, aby osiągnąć oczekiwany
efekt reklamowy dla Twojej firmy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio